DNA Protected KIT - značící sada + REFIZ registr

 • Značící sada o objemu 20ml obsahující cca 1 000 mikroteček o velikosti 1mm
 • DNA Kit vystačí na označení 20 předmětů 
 • Mikrotečky mají předdefinovaný text z výroby
 • V ceně mikroskop na mobilní telefon s 60x zvětšením
 • Koupí značící sady získáte přístupy do Registru forenzního značení + databázi až pro 10 předmětů.
3 190 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
13.12.2023
Kód: OT556
DNA Protected KIT - značící sada + REFIZ registr

Detailní popis produktu

Mikrotečky DNA Protected jsou malá plastová kolečka o průměru 1mm s unikátním kódem. Mikrotečky se společně s UV roztokem nanesou na předmět a tím pádem označují produkt jedinečným a unikátním kódem. Tento kód je poté zaznamenán v zabezpečené databázi REFIZ a spárován s dalšími identifikátory majetku a vlastnictví (popis produktu, fotografie,...). 

Identifikační technologie není nový koncept. Po dlouhou dobu měla auta unikátní VIN, motory měly sériová čísla, která odrazovala od krádeží, značkové oblečení mělo štítky, které odrazovaly od padělaných značek a tak dále. Profesionální zloději mohou tyto identifikační štítky snadno porazit; sériová čísla motoru, štítky VIN a HIN lze změnit a lze vyrobit falešné štítky značek. Technologie mikroteček posouvají identifikaci na další úroveň.

 • Umožňuje sledování a identifikaci původu položky, stejně jako podrobnosti o její výrobě, vlastnictví, pravosti a určení.
 • Pomáhá při zajišťování kvality součástí a výrobních procesů.
 • Snižuje trestnou činnost tím, že odrazuje od padělání a krádeží a pomáhá při vymáhání a navracení odcizeného majetku.
 • Pomocí označovací sady označíte majetek rychle a jednoduše.

Prakticky neodstranitelné mikrotečky

Technologie mikroteček DNA Protected jsou prakticky neodstranitelné. Je myslitelné, že je možné odstranit tisíce mikroteček (DataDots) aplikovaných na položku, ale bylo by to také zcela neefektivní z hlediska nákladů. Aby byl předmět identifikován jako odcizený, musí zůstat pouze jedna malá mikrotečka. Riziko, že budou zloději dopadeni s předmětem označeným DNA Protected se výrazně zvyšuje.

  

Co obsahuje a jak slouží značící sada? 

Značící Sada je primárně určena pro soukromé využití. Jednou sadou lze označit cca 20 předmětů. Počet se odvíjí od konkrétně zvoleného majetku, který chce majitel označit. Např. u jízdního kola je provedena aplikace syntetické DNA cca. na 8 místech, naopak u notebooku se syntetická DNA aplikuje na jedno až dvě místa.

1) Značící roztok DNA Protected

 • Objem: 10ml
 • Počet mikroteček:  cca 1 000 mikroteček o velikosti 1mm.
 • Text: Mikrotečky mají předdefinovaný text z výroby

 2) Samolepky

 • K této velikosti roztoku se dodává 20ks samolepek na označený majetek. Samolepky se tvoří na přání zákazníka. 

 3) Odmašťovací ubrousky

 • Ke značícímu Kitu se dodává 20ks dezinfekčních ubrousků na povrchy.  

 4) Aplikátory

 • Ke značícímu Kitu se dodává 20ks aplikátorů - malých štětečků na značení. 

5) Návod na aplikaci roztoku 

  

Upozornění: 
Po prvotním otevření sady dochází k její expiraci během jednoho až dvou týdnů. Proto je třeba aplikaci ve větším rozsahu provést neprodleně během této lhůty.

DNA označovací sady jsou vhodné pro:

 • domácnosti
 • malé a střední firmy
 • města, samosprávy, úřady


DNA označovací sady jsou vhodné na označení: 

 • motorových vozidel (auta, motorky, náhradní díly,...)
 • sportovních potřeb (jízdní kola, koloběžky, lyže, snowboardy,...)
 • elektronických přístrojů (DVD přehrávače, televizory, mobilní telefony,...)
 • starožitností a cenností, zkrátka všeho, co má pro Vás hodnotu.

 

Aktuálně je tento typ sady syntetické DNA využíván českými městy a městskou policií na preventivní ochranu majetku v rámci projektů MVČR

Uložení předmětů do databáze Refiz je pro právnické osoby zpoplatněno.  Ceny jsou uvedeny v ceníku po registrace do databáze Refiz (do 25 předmětů je provoz zdarma)

Doplňkové parametry

Kategorie: DNA Protected
Hmotnost: 0.2 kg
Mikroskop: 60x zoom
Aplikátory: 20 ks
Dezinfekční ubrousky: 20 ks
Objem: 20 ml
? REFIZ registr: Ano
Země výroby: Anglie

Chránit vaši značku znamená chránit vaše příjmy, pověst a vztah s vašimi zákazníky. Registrace ochranných známek a patenty jsou prvními kroky, které je třeba podniknout, ale ne vždy jsou dostačující.

Řekněte „NE“ padělkům pomocí naší patentované technologie, včetně značkování proti neoprávněné manipulaci a falešného značení, serializace a funkcí sledování a sledování. Usnadňujeme vám, vašim licencovaným prodejcům a zákazníkům, kontrolu pravosti vašich produktů a potlačení oběhu nelegálních produktů.

Technologie forenzního značení
Forenzní značení, známé také jako bezpečnostní značení, je aplikace DNA na vaše cenné předměty, jako jsou například šperky, elektronická zařízení a vozidla. Pouhým okem není vidět a je velmi obtížné jej odstranit, a proto je dokonalým řešením, jak učinit vaše předměty výraznými, jedinečnými a nepochybně rozpoznatelnými. Jak jinak byste dokázali vybrat jeden mobilní telefon z hromady stovek stejné značky a modelu? Sériová čísla a další identifikační metody jsou zjišťovány a potlačovány, protože zloději neustále postupují a přizpůsobují se nejnovějším bezpečnostním opatřením.

Forenzní značení existovalo a existuje v různých tvarech a metodách. I když každý z nich může v konečném důsledku vést k identifikaci vlastníka předmětu, některé mohou vyžadovat odeslání tamponových testů do laboratoří, aby získaly výsledky, což činí proces komplikovanějším a únavnějším. DNA PROTECTED používá pouze metody, které umožňují na místě identifikovat stav a vlastníka příslušné položky. 

Cílem je aplikovat označení, která na jedné straně neublíží vzhledu nebo kvalitě předmětu a na straně druhé je prakticky nemožné odstranit. Při odhalování trestné činnosti a identifikaci odcizeného zboží to znamená zajistit opětovné spojení těchto věcí s jejich právoplatnými vlastníky. To je důvod, proč je náš typ bezpečnostního značení považován za jeden z nejlepších systémů značení proti krádeži.