DataDot DNA

DataDot Microdot je malý polymerový disk o průměru 1 mm nebo 0,5 mm s napsanými unikátními informacemi, které lze zobrazit pouze pomocí mikroskopu. Až 7 000 mikroteček může být naneseno na vozidlo na více než 100 místech, nebo na několik předmětů v menším množství. Pro městskou policii ale vystačí velký roztok pro 75-100 jízdních kol

Po smíchání ve speciálním lepidle obsahujícím stopu UV se mikrotečky nanesou na vozidlo, jízdní kolo nebo cenný majetek, který mu dává vlastní DNA. Proces montáže vozidla trvá přibližně 20 minut. Všechny osazené mikrotečky jsou propojeny s detaily označeného majetku a nahrány do systému Refiz.

Výroba mikroteček je na zakázku, kvůli trvanlivosti (cca 1 rok) a také kvůli možnosti volby vlastního textu na miktorečky. Přibližná doba dodání od objednání je přibližně 2 - 3 týdny. 

Cena

495014400
1495014400
sada2024.2
Doprava zdarma
4 950 Kč
Zakázková výroba

Značící sada o objemu 25ml obsahující cca 2000 mikroteček o velikosti 1mm Mini sada vystačí na označení až 30 předmětů.  Mikrotečky se vyrábí na přání, lze vytvořit...

Kód: OT47
sada2024.2
Doprava zdarma
8 200 Kč
Zakázková výroba

Značící sada o objemu 35ml obsahující cca 3 000 mikroteček o velikosti 1mm Velká sada bohatě vystačí na označení 50 - 75 předmětů.  Mikrotečky se vyrábí na přání, lze vytvořit...

Kód: OT46
sada2024.2
Doprava zdarma
14 400 Kč
Zakázková výroba

Značící sada o objemu 50ml obsahující cca 7 000 mikroteček o velikosti 1mm Velká sada bohatě vystačí na označení 100 - 150 předmětů.  Mikrotečky se vyrábí na přání, lze...

Kód: O45
3 položek celkem

A jak taková mikrotečka vypadá? Je to malé plastové kolečko s unikátním kódem, viditelným pouze pod mikroskopem. Díky tomu Je snadné identifikovat označený předmět = snadné najít majitele odcizeného předmětu. 

    Knowledge Series 2- Microdots (Episode 1) • NOOS TECHNOLOGIES

 

Logo dDotDNA

DataDot Technology Limited  je australská veřejná společnost (ASX-DDT), která je v posledních 15 letech v popředí vývoje technologií zabraňujících krádežím a identifikace majetku. Produkty DataDot prodávají distributoři ve 28 zemích.

Vedoucí postavení v technologii identifikace
Jsme předním poskytovatelem řešení s vysoce inovativními technologiemi, které vytvářejí nové metody identifikace majetku, ochrany a ověřování, což vede k novým trhům pro naše produkty.

Vyvinuli jsme a vyvíjíme špičkové identifikační technologie, které umožňují jedinečně označit a identifikovat aktiva a jejich součásti. Je to podobné jako vytvoření jedinečné DNA založené na aktivech pro produkty. Technologie identifikace majetku DDT mají široké produktové uplatnění a potenciál proniknout na globální trhy v automobilovém, námořním, oděvním a průmyslovém sektoru materiálů.

Proč vytvářet pro něco jedinečnou identitu?
Použití jedinečné identity na položku je výhodné v mnoha ohledech.

  • Umožňuje sledování a identifikaci původu položky, stejně jako podrobnosti o její výrobě, vlastnictví, pravosti a určení.
  • Pomáhá při zajišťování kvality součástí a výrobních procesů.
  • Snižuje trestnou činnost tím, že odrazuje od padělání a krádeží a pomáhá při vymáhání a navracení odcizeného majetku.

Identifikační technologie Technologie
DDT fungují tak, že označují každé aktivum jedinečným a individuálním kódem. Tento kód je poté zaznamenán v zabezpečené databázi a spárován s dalšími identifikátory majetku a vlastnictví. V některých případech je kód primárním identifikátorem výrobce – například identifikační číslo vozidla (VIN).

Identifikační technologie není nový koncept. Po dlouhou dobu měla auta unikátní VIN, motory měly sériová čísla, která odrazovala od krádeží, značkové oblečení mělo štítky, které odrazovaly od padělaných značek a tak dále. Profesionální zloději mohou tyto identifikační štítky snadno porazit; sériová čísla motoru, štítky VIN a HIN lze změnit a lze vyrobit falešné štítky značek. Technologie DDT posouvají identifikaci na další úroveň.

Prakticky neodstranitelné
Technologie DDT jsou prakticky neodstranitelné. Vezměte si například dDotDNA. Je myslitelné, že je možné odstranit tisíce mikroteček (DataDots) aplikovaných na položku, ale bylo by to zcela neefektivní z hlediska nákladů. Aby byl předmět identifikován jako odcizený, musí zůstat pouze jedna malá mikrotečka. Riziko, že budou zloději dopadeni s předmětem chráněným DataDotDNA, se výrazně zvyšuje.

Revoluce identity
Jedinečné atributy technologií DDT znamenají, že vytváříme zabezpečení a ověřování pro domácnost, obchod a průmysl novým a inovativním způsobem. Proti krádeži a padělání lze chránit vše od oblečení a školních počítačů až po průmyslové výrobky. Naše technologie také dokážou identifikovat aktiva, která dříve nebylo možné označit. Když například zamícháme DataTraceID do betonu, jeho typ, třída a podrobnosti o výrobci se nikdy neztratí. To poskytuje zajištění kvality a řízení procesů pro stavební průmysl a další komerční aplikace.